مهندسی صنایع دانشگاه شهید بهشتی 88
Shahid Beheshti University Industrial Engineering
فیلم تازه از توقیف رهیده حاتمی کیا سیمرغ های اصلی را برد
سه سیمرغ بلورین بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و فیلم منتخب مردم بر شانه های "به رنگ ارغوان حاتمی‌کیا نشستند تا این فیلمساز مؤلف با دستانی پر سالن برج میلاد -محل برگزاری اختتامیه جشنواره -را ترک کند.
مراسم اختتامیه بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

فیلم توقیف شده ابراهیم حاتمی کیا ، که اخیراً از توقیف به در آمد ، توانست اصلی ترین جوایز جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص دهد.
به گزارش عصرایران ، سه سیمرغ بلورین بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و فیلم منتخب مردم بر شانه های "به رنگ ارغوان حاتمی‌کیا نشستند تا این فیلمساز مؤلف با دستانی پر سالن برج میلاد -محل برگزاری اختتامیه جشنواره -را ترک کند.

برندگان سیمرغ‌های بلورین بیست وهشتمین جشنواره فیلم فجر :

سیدجمال ساداتیان برای تهیه فیلم "به رنگ ارغوان" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم.

نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- به رنگ ارغوان (سیدجمال ساداتیان)
2- چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)
3- طلا و مس (منوچهر محمدی)
4- ملک سلیمان (مجتبی فرآورده)
5- هفت دقیقه تا پاییز (سیدجمال ساداتیان)

ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم "به رنگ ارغوان" سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)
2- چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)
3- شب واقعه (شهرام اسدی)
4- طلا و مس (همایون اسعدیان)
5- ملک سلیمان (شهریار بحرانی)
6- هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)

جایزه ویژه هیأت داوران برای کارگردانی فیلم‌های "چهل سالگی" و "طلا و مس" به علیرضا رئیسیان و همایون اسعدیان رسید و دیپلم افتخار به علیرضا امینی برای "هفت دقیقه تا پاییز" اهدا شد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)
2- چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)
3- شب واقعه (شهرام اسدی)
4- طلا و مس (همایون اسعدیان)
5- ملک سلیمان (شهریار بحرانی)
6- هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)

همایون شهنواز و شهرام اسدی برای فیلم "شب واقعه" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه شدند و مصطفی رستگاری برای "چهل سالگی"سیمرغ بلورین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)
2- چهل سالگی (مصطفی رستگاری)
3- شب واقعه (همایون شهنواز، شهرام اسدی)
4- طلا و مس (حامد محمدی)
5- نفوذی (احمد کاوری، داود امیریان)

محسن طنابنده برای فیلم‌های "سنگ اول" و "هفت دقیقه تا پاییز" برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد نقش اول شد.
در این بخش هدایت هاشمی برای بازی در فیلم "لطفا مزاحم نشوید"دیپلم افتخار دریافت کرد.

نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- امین حیایی (بیداری رویاها)
2- محسن طنابنده (سنگ اول)
3- حمید فرخ‌نژاد (شب واقعه)
4- محمدرضا فروتن (چهل سالگی)
5- هدایت هاشمی (لطفا مزاحم نشوید)
6- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز)

ديپلم افتخار بهترين بازيگر نقش اول زن به «مريلا زارعي» براي فيلم «كيفر» رسيد و سيمرغ بلورين اين بخش به «نگار جواهريان» براي فيلم «طلا و مس» اهدا شد.

حسن کریمی برای فیلمبرداری فیلم "به رنگ ارغوان" سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را به خود اختصاص داد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- آل (فرشاد محمدی)
2- به رنگ ارغوان (حسن کریمی)
3- تسویه حساب (علیرضا زرین‌دست)
4- شب واقعه (امیر کریمی)
5- ملک سلیمان (حمید خضوعی‌ابیانه)


حسین غضنفری برای تدوین فیلم "شب واقعه" برنده سیمرغ بلورین بهترین تدوین جشنواره شد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- سنگ اول (بهرام دهقانی)
2- شب واقعه (حسین غضنفری)
3- طلا و مس ( بهرام دهقانی)
4- لطفاً مزاحم نشوید (سپیده عبدالوهاب)
5- هفت دقیقه تا پاییز (هایده صفی یاری)

شیرین یزدان‌بخش برای فیلم "لطفاً مزاحم نشوید" سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را به خود اختصاص داد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- مهناز افشار (تسویه حساب)
2- آزیتا حاجیان (کیمیا و خاک)
3- سلیمه رنگزن (عصر روز دهم)
4- آناهیتا نعمتی (آل)
5- شیرین یزدان‌بخش (لطفاً مزاحم نشوید)

مهدی فقیه برای فیلم «ملک سلیمان» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد را برد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- حامد بهداد (هفت دقیقه تا پاییز)
2- کورش تهامی (به رنگ ارغوان)
3- امیر جعفری (کیفر)
4- مهدی فقیه (ملک سلیمان)
5- جمشید هاشم‌پور (کیفر)

بهزاد عبدی و جان کونگ وینگ برای فیلم‌های "آل" و "ملک سلیمان" برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن شدند.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- آل (بهزاد عبدی)
2- آناهیتا (ستار اورکی)
3- پرسه در مه (حامد ثبات)
4- طلا و مس (آریا عظیمی نژاد)
5- ملک سلیمان (چان کونگ وینگ)

وحید مقدسی برای فیلم "بیداری رویاها" برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری شد.
حسین ابوالصدق برای فیلم "آل" وکیسون چانگ برای فیلم "ملک سلیمان" برنده سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری شدند.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- آل (فرخ فدایی، حسین ابوالصدق)
2- آناهیتا (محمود خرسند، علیرضا علویان)
3- بیداری رویاها (وحید مقدسی و سیدعلیرضا علویان)
4- شب واقعه (یدالله نجفی و امیرحسین قاسمی)

عباس بلوندی برای طراحی صحنه‌ولباس فیلم "شب واقعه" سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه‌ولباس را دریافت کرد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- شب واقعه (عباس بلوندی)
2- شکارچی شنبه (بابک پناهی)
3- ملک سلیمان (عبدالحمید قدیریان)
4- ناسپاس (حسن هدایت)
5- نفوذی (فرامرز بادرام‌پور)
6- هفت دقیقه تا پاییز (محمد صالح‌افزون) - ملک سلیمان (بهروز معاونیان و کیسون چانگ)

هدیش بیگدلی شاملو و لئو لو برای فیلم‌های "هفت دقیقه تا پاییز" و "ملک سلیمان" برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای شدند.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- شب واقعه (حسن ایزدی)
2- عصر روز دهم (بهنام خاکسار)
3- ملک سلیمان (لئو لو)
4- ناسپاس (هدیش بیگدلی شاملو)
5- هفت دقیقه تا پاییز (هدیش بیگدلی شاملو)

محسن روزبهانی برای فیلم "شب واقعه" برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی شد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- شب واقعه (محسن روزبهانی)
2- شکارچی شنبه (جواد شریفی‌راد)
3- عصر روز دهم (جواد شریفی‌راد)
4- ناسپاس (هدیش بیگدلی شاملو)

سعید ملکان برای فیلم «ملک سلیمان» سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی را دریافت کرد.
نامزدهای این بخش عبارت بودند از:
1- به رنگ ارغوان (عبدالله اسکندری)
2- طلا و مس (مهرداد میرکیانی)
3- ملک سلیمان (سعید ملکان)
4- ناسپاس (محسن بابایی)
5- نفوذی (بابک شعاعی)

همچنین فیلم سینمایی "عصر روز دهم" ساخته مجتبی راعی به عنوان بهترین فیلم از نگاه ملی معرفی شد و پلاک طلایی مدیریت جشنواره به "ملک سلیمان" رسید.

گفتنی است فیلم سینمایی "به رنگ ارغوان" به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا سیمرغ بلورین جایزه نگاه مردمی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را نیز با 68 درصد آرا دریافت کرد.

فیلم های اول و دوم

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم به " نفوذی" به تهیه کنندگی جمال شورجه و حسن علیمردانی اختصاص یافت.
"زندگی" به تهیه‌کنندگی همایون‌رضا عطاردی جایزه ویژه هیأت داوران را دریافت کرد.
همچنین دبیرخانه جشنواره از فیلم «راز دشت تاران»‌ به کارگردانی هاتف علیمردانی و احمد لطفعلی (به تهیه‌کنندگی داریوش بابائیان) تقدیر ویژه کرد.
بهرام توکلی با فیلم «پرسه در مه» جایزه بهترین کارگردانی بخش فیلم‌های اول و دوم را دریافت کرد.
دیپلم افتخارکارگردانی به احمد کاوری و مهدی فیوضی برای فیلم "نفوذی"اهدا شد.

در این بخش جلیل سامان برای فیلمنامه اقتباسی"زندگی"، "مهدی فیوضی" برای فیلمنامه «نفوذی»، «تورج اصلانی» برای فیلمبرداری فیلم‌های «زمزمه با باد» و «بدرود بغداد» و رضا خدادادبیگی برای بازی در «زمزمه با باد» برنده دیپلم افتخار دریافت کردند.

جایزه حقوق بشر اسلامی

18 سکه بهار آزادی و جایزه این بخش به «علی نصیریان» برای بازی در «شکارچی شنبه» اهدا شد .
این جایزه در قوانین و مقررات جشنواره پیش‌بینی نشده بود و «جواد شمقدری» در اختتامیه جشنواره هویت آن را اعلام کرد.

niksalehi.com

ارسال در تاريخ شنبه 1388/11/17 توسط صانعی
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

اسلایدر

دانلود فیلم